Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro vaši konkurenceschopnost

Vyhledávání

 

Jizerské hory - Turistický region Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko

Nitranská 410/10
Liberec, 460 07

IČ:75057760
Telefon:+42 060 607 740
E-mail:denisa.merenusova@jizerky.cz
Web:www.jizerky.cz
V zimě Jizerské hory nabízejí skvělé podmínky pro milovníky zimních sportů. Jsou zde oblíbené terény pro sjezdové lyžování a zároveň zde byla vybudována řada běžeckých tratí, které jsou známé jako Jizerská magistrála. V letním období jsou Jizerské hory oblíbeným centrem turistů a cyklistů.
 
 
Zobrazit celý popis

Jizerské hory jsou jednou z nejstarších chráněných krajinných oblastí v České republice. Až do současnosti si zachovaly vzhled severských lesů, který láká milovníky přírody po celý rok. Na východě Jizerské hory navazují na Krkonoše a na západní straně s nimi sousedí Lužické hory. Chloubou kraje jsou bezesporu rozhledny, kterých bylo na poměrně malém prostoru vybudováno opravdu hodně. Mezi nejznámější patří Bramberk, Černá Studnice, Štěpánka či Královka.

V zimě Jizerské hory nabízejí skvělé podmínky pro milovníky zimních sportů. Jsou zde oblíbené terény pro sjezdové lyžování a zároveň zde byla vybudována řada běžeckých tratí, které jsou známé jako Jizerská magistrála.

V letním období jsou Jizerské hory oblíbeným centrem turistů a cyklistů, kteří zde najdou četné, turistické trasy i cyklotrasy. Kromě lyží či turistiky Jizerské hory nabízejí i řadu dalších aktivit. Hladinu adrenalinu vám zvedne bobová dráha, vyzkoušet si můžete snowtubing či ski - jöring, můžete si zahrát bowling, tenis, nebo si zajezdit na koni.

Mezi oblíbené cíle pro rodiny s dětmi patří iQLANDIE, aquapark Babylon, výletní areál Pěnčín s kozí farmou a vyhlídkovým vláčkem či bobová dráha Janov nad Nisou, na které se mohou svézt děti i rodiče. Pokud navštívíte Liberec, za pozornost rozhodně stojí zdejší ZOO a botanická zahrada. Pro vaši pohodovou dovolenou nabízejí Jizerské hory širokou nabídku ubytování všech kategorií, najdete zde penziony, chalupy, chaty i hotely.

Nejvýznamnějšími městy regionu jsou Liberec a Jablonec nad Nisou. Mezi známá turistická centra patří Bedřichov, Janov nad Nisou, Albrechtice v Jizerských horách a na rozhraní Krkonoš známé středisko Kořenov.

Komentáře a hodnocení

Přidat hodnocení

Vaše hodnocení:

Přidat komentář

Datum návštěvy:
Vaše jméno:
Vaše příjmení:
Váš e-mail:
kolik je 3 + 1: (kontrolní otázka)

Vámi zadaný e-mail nebude v komentářích zobrazen. Slouží pouze pro odpověď na Vámi vložený komentář.

Certifikace stupeň 1

Platnost certifikátu do:
1.7.2022

Předmět certifikace:
Služby destinačního managementu

Otakar Mrákota
Jan Strakoš
Jan Strakoš
Jan Strakoš
Jiří Stránský
Protrzena prehrada1 B Jakoube
 
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load