Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro vaši konkurenceschopnost

Vyhledávání

 

Služby Q přispívají k vyšší konkurenceschopnosti v cestovním ruchu

Horeka

Certifikace kvality Českého systému kvality služeb (ČSKS) pomáhá podnikatelům v konkurenčním boji. Díky přípravě na certifikaci a následným seminářům si podnikatelé dokážou utříbit své myšlenky a vize, od toho se pak odvíjejí jejich další kroky v podnikání. Pro zákazníka je certifikát známkou toho, že firma poskytuje kvalitní a dobré služby a zamýšlí se nad svými aktivitami. 

Český systém kvality služeb udílí certifikáty restauracím, hotelům a penzionům, certifikovat se však mohou například také golfové areály, svatební agentury, lokální producenti a další služby v cestovním ruchu, které se chtějí zlepšovat ve prospěch svých zákazníků. Spolu s certifikátem získají tyto služby mezinárodně srovnatelnou značku kvality „Q".
V čem Český systém kvality služeb pomůže

Jde o velmi flexibilní a adaptabilní systém. Nic vám nenutí, jen doporučuje, poskytuje informace, odborné a praktické poznatky. Poskytovatelé služeb získají know-how z oblasti řízení kvality, rozvinou své komunikační a jiné dovednosti. V týmu s ostatními pracovníky si společně sami nastaví svou vizi i cíle. „Cesta k získání certifikátu mi pomohla utřídit si v hlavě priority a vize a ujasnit si, jakým směrem chci dále pokračovat, na čem vlastně budu pracovat a co chci ještě zlepšit. Stanovila jsem si cíle na další období a podle nich dále směřovala své aktivity. Myslím, že každý by si občas měl takovým procesem projít a ČSKS k tomu velmi napomáhá," říká Andrea Hanušová Hamanová ze svatební agentury Exclusive Weddings.

Vedoucí Specializovaného pracoviště ČSKS v agentuře CzechTourism Ing. Adéla Pilařová dodává: „Příprava na certifikaci ČSKS, samotná certifikace, mystery shopping i následná školení jsou v rámci Českého systému kvality služeb v současné době poskytovány bezplatně." Cílevědomé řízení kvality navíc snižuje náklady a riziko vzniku stresových situací, v neposlední řadě také fluktuaci personálu.

Zájemci o certifikát 

Jak tedy certifikát získat? Prvním krokem je zavítat na web www.csks.cz, kde se organizace registruje, vyplní základní požadované údaje a vyšle vybraného zástupce na školení pro tzv. trenéry kvality

27.6.2019 10:05:24 | přečteno 645x | Ing. Nikola Slováková
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load