Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro vaši konkurenceschopnost

Vyhledávání

 

Lyžařské areály v seriálu Hory horem pádem

špindlerův mlýn

V seriálu Horem pádem, vysílaném v průběhu ledna a února 2020, jsme představili možnosti českých hor během každé sezóny. Lyžařské areály, které se v seriálu objevily, najdete níže.

Ski areál Špindlerův Mlýn v Krkonoších

Nejmodernější a nejznámější lyžařský areál najdete u obce Špindlerův Mlýn v Krkonoších. Lyžařský areál se skládá ze dvou částí, a to ski areálu Medvědín a ski areálu Svatý Petr.

Středisko návštěvníkům nabízí celkem 27 kilometrů sjezdovek, 6 lanovek a 11 lyžařských vleků.

Ski areál Svatý Petr je jedním z nejkvalitnějších lyžařských středisek a potěší vás zde šestimístnou vyhřívanou lanovkou. Skibusem se dostanete do Ski areálu Medvědín, kde je ideální modrá sjezdovka pro výuku lyžařů začátečníků. Navíc se zde můžete dobře najíst v panoramatické restauraci, kde vás čeká krásný výhled do okolí.

Lyžaři i snowboardisti si mohou kromě klasické jízdy vylepšit své jezdecké umění v některém ze tří snowparků (Burton Snowpark Svatý Petr, Snowpark Horní Mísečky, Burton Snowpark Hromovka). Zpestřením může být i čtyřkilometrová sáňkařská dráha, večerní lyžování, nebo projížďka rolbou.

Pro děti jsou zde připraveny dva dětské parky (Dětský Ski & Fun Park Svatý Petr, Fis SnowKidz Park Špindlerův Mlýn) a též lyžařská školička.

Pro běžkaře je v okolí Špindlerova Mlýna k dispozici více jak 75 kilometrů běžkařských tratí.

špindlerům mlýn 2Lyžařské středisko Vítkovice v Krkonoších

Lyžařské středisko ve Vítkovicích neboli Ski areál Aldrov, leží v nadmořské výšce 733 m.n.m. Lyžařům a snowboardistům nabízí cca 3 kilometry sjezdovek, čtyřsedačkovou lanovku s názvem Prezidentský expres, vlek Jizerka a 4 sjezdovky. Vybrat si můžete modrou nebo červenou obtížnost.

Na vítkovických sjezdovkách začínala i bývalá mistryně světa Šárka Strachová Záhrobská, po které je jedna z tratí dokonce pojmenovaná.

Lyžařský areál disponuje také nejhezčím snowparkem v ČR, lyžařskými školičkami pro děti a samozřejmostí je i půjčovna lyží a běžek.


Lyžařské střediska Benecko v Krkonoších

Ski areál Benecko najdete v samém srdci Krkonoš, cca 10 kilometrů od Vrchlabí. Areál se čtyřsedačkovou lanovkou je ideálním místem pro lyžaře začátečníky i pro ty pokročilejší, jelikož nabízí sjezdovky všech obtížností (modré, červené i černé).

V lyžařském středisku je k dispozici půjčovna lyží a lyžařského vybavení, lyžařská školka pro děti, dvě dráhy na snowtubing, nebo unikátní krytý dětský lanový park.

Běžkaři zde určitě ocení 14 kilometrů běžkařských tratí, které jsou dostatečně široké a mají vhodné parametry jak pro klasiku, tak pro bruslení.

Lyžařský areál Benecko je oblíbeným místem i díky své nadmořské výšce 900 m.n.m., která umožňuje sněhové radovánky během celé zimní sezóny.

benecko
Lyžařské středisko Říčky v Orlických horách

V samotném srdci Orlických hor v okolí Zakletého vrchu (991 m.n.m.) se nachází Ski areál Říčky, který zde funguje již od roku 1959, kdy byl spuštěn první vlek. Tím se řadí mezi nejstarší areály v České republice.

Najdeme zde kompletní škálu obtížností sjezdovek, modrou (1700 m), červenou (1500 m) i černou (1000 m). Každý si zde přijde tedy na své. Na černé sjezdovce se dokonce jezdí od roku 1963 mezinárodní lyžařský závod žáků v alpských disciplínách.

K dispozici je dále čtyřsedačková lanovka a dvě pomy. Místní chloubou i je lyžařská školka s nově vybudovaným 100metrovým pojízdným pásem. Samozřejmostí je též servis a půjčovna lyží a několik druhů občerstvení s odpočinkovou zónou.

Milovníci běžek mohou využít v okolí až 42 km běžeckých tras.

říčkyLyžařské středisko Buková hora v Orlických horách

Ski resort Buková hora (nebo též Bukovka) leží v Orlických horách, v nadmořské výšce přes 900 metrů.

Areál nabízí možnost lyžování na dvou stranách hory, přičemž dohromady je zde pět sjezdových tratí. Směrem na Červenou Vodu najdeme dvě sjezdovky (Heroltická a Mlýnická), každá měří okolo 2,2 km. Oblíbená je zde čtyřsedačková vyhřívaná lanovka, opatřená tzv. bublinou, která chrání lyžaře v případě nepříznivého počasí. Sjezdové tratě směrem do Čenkovic jsou tři (Svitavská, Třebovská a Bigona), délka každé tratě je okolo 1 kilometru.

Středisko dále nabízí moderní snowpark pro středně a více pokročilé lyžaře či snowboardisty, a také lyžařské kurzy a školku pro děti. Zpestřením je zde možnost projížďky v rolbě.

Součástí Bukovky je také několik ski barů a restaurací, půjčovna a servis lyží.

Příznivci běžek mohou v okolí využít více než 60 kilometrů běžeckých tratí.


Lyžařské středisko Kohútka u slovenských hranic

Ski centrum Kohútka najdete na hranicích se Slovenskem poblíž Nového Hrozenkova. V okolí uvidíte krásné hřebeny Javorníků.

Kohútka je velký lyžařský areál, nabízející 7 sjezdovek všech obtížností. Najdete zde modrou, červenou i černou sjezdovku, dvě sedačkové lanovky a šest vleků. Pro děti je k dispozici lyžařská školka v dětském ski parku.

Jelikož se Kohútka nachází přímo na hranici se Slovenskem, polovina areálu leží v Česku a druhá polovina na Slovensku. Nicméně díky Valašskému skipasu můžete jezdit na obou stranách.

V areálu najdete i půjčovnu a servis lyží, dále bufet a restauraci, ve které si můžete objednat vyhlášené borůvkové knedlíky.

V okolí střediska se nachází tři běžecké okruhy v celkové délce 26 kilometrů.


Lyžařské středisko Zadov na Šumavě

Ski centrum Zadov najdete v jihočeské části Šumavy, asi 15 kilometrů od Vimperka. Je to oblíbené turistické místo nejen v zimním období.

Středisko funguje již od 50. let a je rozděleno na dva areály – Kobyla a Churáňov. Modernější a lépe vybaven je areál Kobyla.

Zadov nabízí návštěvníkům 8 sjezdovek v celkové délce 6,5 kilometru, k tomu 8 vleků. Sjezdovky jsou pouze modré a červené obtížnosti, tudíž spíše pro začátečníky a středně pokročilé. Středisko je ideální pro rodiny s dětmi. Na místě je možné využít také lyžařskou školku.

Pro zpestření jízdy je zde vybudován i snowpark v délce 500 metrů s osmi překážkami.

zadovLyžařské středisko Bílá v Beskydech

Největší lyžařské středisko v Beskydech a jedno z nejlépe vysněžených míst v Evropě, to je lyžařské středisko Bílá, nacházející se ve stejnojmenné obci v Moravskoslezském kraji.

V nabídce je modrá i červená sjezdovka v celkové délce 5,5 kilometrů, čtyřsedačková lanovka a dva vleky. Sportovní červená sjezdovka je velmi oblíbená a učilo se na ní i několik českých lyžařských reprezentantů, např. Gabriela Capová.

Pro děti je zde nachystán dětský lyžařský park a lyžařská školka.

Od roku 1970 působí na Bílé lyžařský závodní oddíl, ve kterém se aktuálně mísí všechny kategorie závodníků, od přípravky až po dospělé.

V areálu je k dispozici také občerstvení, servis lyží a v půjčovně se kromě klasických lyží dají půjčit i skialpové lyže nebo běžky.

Běžky pak můžete využít v okolí Bílé, kde najdete okolo 70 km běžeckých tras.


Lyžařské středisko Plešivec v Krušných horách

Ski areál Plešivec najdete v Krušných horách na západě Čech. Oblíbený areál nabízí plno možností zimního vyžití.

Návštěvníci mají k dispozici 9 sjezdových tratí všech obtížností o celkové délce cca 7 700 metrů, tři čtyřsedačkové lanovky, jeden vlek, a dále freestyle park.

Pro děti je zde vybudován dětský park se čtyřmi pohyblivými pásy a s různými atrakcemi, které pomáhají s výukou na lyžích. Děti je možné od tří let přihlásit i do lyžařské školky. Součástí dětského parku je též snowtubing, který zpestří program nejen těm nejmenším.

V areálu je samozřejmostí výborné zázemí s několika restauracemi a bufety, půjčovnou lyží a lyžařským servisem.Všechny díly můžete shlédnout na stránkách pořadu Hory horem pádem.

Pořad vznikl ve spolupráci s partnery Českého systému kvality služebČeskou Mountainbikovou Asociací a Asociací horských středisek.


3.8.2020 11:39:02 | přečteno 540x | Ing. Klára Vostiňáková, MA
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load