Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro vaši konkurenceschopnost

Vyhledávání

 

Mohou být certifikovány i organizace působící ve veřejném sektoru?

Ano, Český systém kvality služeb je určen nejen pro organizace komerčního charakteru, ale i pro poskytovatele služeb z oblasti veřejného sektoru, a to zejména turistická informační centra, muzea, galerie, atraktivity cestovního ruchu jako jsou hrady, zámky, zříceniny, další kulturní či přírodní památky nebo celá řada dalších veřejných organizací, jež mají k odvětví cestovního ruchu vztah. Vždyť i tyto veřejné organizace by se měly snažit pracovat na zvyšování kvality poskytovaných služeb a spokojenosti svých návštěvníků.

Poskytované služby mnohých z těchto veřejných organizací jsou základem nabídky cestovního ruchu každého regionu a úroveň jejich kvality je návštěvníkem posuzována úplně stejným způsobem jako u organizací komerčního charakteru.

Primární cílovou skupinou Českého systému kvality služeb jsou turistická informační centra, která jsou velmi často právě veřejným sektorem zřizována. Český systém kvality služeb s ohledem na jejich význam pro cestovní ruch stanovil jako podmínku pro vstup do systému splnění požadavků Jednotné klasifikace turistických informačních center, jež je v České republice realizována agenturou CzechTourism a Asociací turistických informačních center, jež je významným spolupracujícím subjektem podílejícím se na rozvoji celého systému.

Principy Českého systému kvality služeb jsou velmi dobře využitelné i v organizacích veřejného sektoru, a proto také systém velmi efektivně v těchto organizacích pomáhá ke zvyšování kvality poskytovaných služeb.

31.10.2013 17:10:22 | přečteno 3461x | Ing. Radek Chaloupka
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load