Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro vaši konkurenceschopnost

Vyhledávání

 

Turistické informační středisko Vimperk obhájilo certifikát I. stupně ČSKS

TIC Vimperk

Navštivte město Vimperk, kde se snoubí bohatá historie s překrásnou přírodou v srdci Šumavy. Vaše první cesta by měla vést do Turistického informačního střediska Vimperk, kde vám pracovníci ochotně poradí, kam se vydat a co za akci nepropásnout. To nejzajímavější z Vimperka vám ukáže Vycházkový okruh Vimperkem. Je dlouhý 4 km a je značen červenou barvou a erbem. Spatříte zde srubové domy, Černou bránu, křížovou cestu, Dům U jelena, městskou zvonici a mnoho dalšího. V dosahu centra města můžete s dětmi navštívit Stezku lesních skřítků a na náměstí Svobody zkusit logickou hru na principu únikových her - Steinbrenerovu tiskárnu.

Státní zámek Vimperk prochází projektem obnovy, přesto je pro veřejnost otevřen prohlídkový okruh Dolní zámek s průvodcem, kde je k vidění zámecká zahrada a unikátní výzdoba jižního křídla. 

Město patrně vzniklo na tzv. Zlaté stezce, po které se dříve dopravovala sůl. Uvidíte tu také zachovalé části městských hradeb. Vimperk je rovněž skvělým výchozím bodem pro vaše pěší i cyklistické výlety. 

Více informací:

Trenér kvality: Petra Hrušková
Email: infocentrum@mesto.vimperk.cz
Tel.: +420 388 402 230
8.6.2018 9:27:20 | přečteno 547x | Mgr. Lenka Davidová
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load