Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro vaši konkurenceschopnost

Vyhledávání

 

Turistické informační centrum Ústí nad Orlicí obhájilo certifikát ČSKS

Ústí nad Orlicí

Město Ústí nad Orlicí se rozkládá v podhůří Orlických hor při soutoku řek Tiché Orlice a Třebovky. Je tak skvělým výchozím bodem pro výlety do okolní malebné krajiny, kterou můžete projet například po kvalitních cyklostezkách. Využít je mohou jak cyklisté, tak příznivci in-line bruslení.


I město samotné nabízí nejednu zajímavost, o nichž vám podrobné informace rádi poskytnou v Turistickém informačním centru, které bylo nedávno opět recertifikováno. Projít si můžete třeba turistický poznávací okruh vedoucí od středu města až do areálu aktivní turistiky tábořiště Cakle. Nezapomeňte se také zastavit u známé secesní Hernychovy vily nebo vystoupat k rozhledně na Andrlův chlum, vyhlídkový bod nad městem. Po aktivním dnu můžete relaxovat v moderním aquaparku nebo v krytém bazénu se slanou vodou a lázněmi.

Při procházkách městem určitě navštivte park za kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Na území bývalého hřbitova zde vznikl odpočinkový park s meditační kaplí, kde lze rozeznít netradiční trubicové zvony a zhlédnout mozaikové srdce nad nímž bdí andělé.

Ústí nad Orlicí 2


Ústí nad Orlicí 3
6.8.2020 16:01:21 | přečteno 487x | Ing. Klára Vostiňáková, MA
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load