Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro vaši konkurenceschopnost

Vyhledávání

 

Na Slovensku se zajímají o Český systém kvality služeb

Bystřice pod Hostýnem

Stejně jako v České republice, tak i na Slovensku postupně vzniká systém kvality zaměřený na zkvalitnění poskytovaných služeb cestovního ruchu, který i zde bude vytvořen s využitím licence Německého systému kvality služeb (SQD), kterou Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálního rozvoje Slovenské republiky v tomto období zakoupilo. 


Na Slovensku jsou však přípravy tohoto sytému teprve na začátku, a tak jsme velmi rádi, že můžeme slovenským kolegům předávat naše zkušenosti s vytvářením Českého systému kvality služeb a následným procesem certifikace.  

V rámci předávání zkušenosti jsme pozvali zástupkyně slovenského ministerstva na školení Trenérů kvality I. stupně ČSKS našeho regionálního koordinátora Martina Paly konané ve dnech 12. – 13. března 2014 v Bystřici pod Hostýnem. Český systém kvality služeb má tedy i první dva vyškolené trenéry kvality na Slovensku. V průběhu školení jsme společné diskutovali o možnostech vytváření systému na Slovensku, upozornili na možná rizika s jeho zaváděním a nabídli další možnosti vzájemné spolupráce, protože z našich zkušeností víme, že každá zkušenost s takto velkým projektem je při jeho zahájení velmi cenná.   

Přejeme naším slovenským kolegům, aby se jim brzy podařilo na Slovensku svůj vlastní systém kvality dotáhnout do úspěšného konce.

13.3.2014 14:01:02 | přečteno 2338x | Ing. Radek Chaloupka
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load