Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro vaši konkurenceschopnost

Vyhledávání

 

Ministerstvo pomáhá zvyšovat kvalitu služeb cestovního ruchu

Český systém kvality služeb má přes sto certifikovaných organizací, připojte se. Mezinárodně uznávanou značku kvality Q získalo už více než sto poskytovatelů služeb v cestovním ruchu. Organizace tím dávají najevo, že jim záleží na kvalitě poskytovaných služeb a na spokojeném zákazníkovi. Rostoucí zájem dokládá přes tisíc proškolených pracovníků z organizací, které mohou usilovat o splnění podmínek certifikace.

„Filosofií projektu je poznání potřeb zákazníka a neustálé zlepšování kvality poskytovaných služeb v organizacích. Zapojeným subjektům systém umožňuje postupně získávat odborné i praktické znalosti z oblasti řízení kvality ve službách a další odborné kompetence, které mohou využít při rozvoji svého podnikání. Značka ČSKS není pouze sdělení klientům o vysoké kvalitě a pozornosti, kterou jim organizace věnuje, ale také informací pro obchodní partnery, dodavatele a odběratele, že je organizace spolehlivým partnerem dbajícím na korektní vztahy,“ přiblížila projekt Martina Pavlásková, ředitelka odboru cestovního ruchu.
Otevřenost systému umožňuje také široké zapojení, a tím i zviditelnění se na trhu, nejrůznějším subjektům. Od klasických poskytovatelů služeb cestovního ruchu jako jsou turistická informační centra, hrady, zámky, cestovní kanceláře a agentury, ubytovací a stravovací zařízení až po subjekty zajišťující a nabízející takové služby jako např. auto-moto sport, koupaliště, sportovní rybolov a jiné.
Mezi certifikované organizace patří například Turistické informační centrum Heřmanův Městec, Chodské regionální informační středisko Klenčí pod Čechovem, cestovní kancelář ATIS, Autocamping Rozkoš, Státní léčebné lázně Bludov, Barum Rally Zlín, Hrad Litoměřice, Hotel Prosper, Destinační agentura České Švýcarsko a další. Seznam certifikovaných poskytovatelů služeb naleznete na www.csks.cz .

Český systém kvality služeb (ČSKS) je realizován v rámci projektu Národní systém kvality služeb, spolufinancovaný z Integrovaného operačního programu Strukturálních fondů EU. Je zaštítěn Ministerstvem pro místní rozvoj a primárně určen pro malé a střední podnikatele – poskytovatele služeb v oblasti cestovního ruchu. To ale neznamená, že se ho neúčastní také velcí hráči trhu, protože značka Q je používána a klientům známa v různých obměnách téměř ve všech členských zemích EU.

Český systém kvality služeb má velký potenciál stát se jedním z hlavních orientačních nástrojů při volbě a výběru klienta pro konkrétní zařízení či službu. Zájemci o zapojení se do projektu mohou využít bezplatného školení a následné certifikace.

Tisková zpráva 26. 9. 2014

1.10.2014 8:24:10 | přečteno 2335x | martina.koslikova
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load