Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro vaši konkurenceschopnost

Vyhledávání

 

Destinační společnost Novohradsko-Doudlebsko získala certifikát kvality „Q“

Novohradsko

Krajina dvou tváří, krajina dobrých vod, krajina s duší nebo krajina zapomenutých příběhů. Tyto a mnohé další charakteristiky vystihují území, které se nachází jihozápadně od Českých Budějovic směrem k česko-rakouské hranici mezi Českým Krumlovem na západě a Třeboní na východě.

Podobu území do značné míry určují Novohradské hory a řeka Malše. V části Novohradských hor je území řídce obydlené, takže jej vyhledávají turisté, kteří na jedné straně preferují aktivní turistiku (pěšky, na kole, na koni) a na straně druhé nechtějí na svých cestách potkávat masy lidí. Návštěvníci si zdejší pobyt spojují s pohodou, klidem a bezpečím. 

Celá oblast je bohatá také na významné kulturní památky a přírodní zajímavosti. Ty jsou koncentrovány do Nových Hradů například s Terčiným údolím, hradem, zámkem a buqoyskou hrobkou, Borovan se zámkem a s památníkem rodiště Jana Žižky, Bujanova s Muzeem první koněspřežné železnice, Velešína, Římova, Doudleb, Žumberku a do okolí Trhových Svinů. Novohradsko – Doudlebsko potěší ty, kteří rádi objevují zapomenuté stopy našich předků v krajině nebo ty, kteří ocení, že se při svých toulkách nemusí vyhýbat davům turistů. Pro více informací se obraťte na destinační společnost Novohradsko - Doudlebsko, z.s.

Trenér kvality: Mgr. Michal Jarolímek  
E-mail: info@novohradsko-doudlebsko.cz
Tel.: +420 776 296 285
Web: www.novohradsko-doudlebsko.cz
30.3.2020 16:34:46 | přečteno 582x | Ing. Nikola Slováková
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load