Na obsah stránky

Český systém kvality služeb

www.csks.cz
Plus pro vaši konkurenceschopnost

Vyhledávání

 

Český systém kvality služeb má prvních sto certifikovaných organizací

pl

Počet certifikovaných organizací Českého systému kvality služeb od zahájení certifikace v listopadu minulého roku dosáhl v červenci jubilejní stovky. Zapojené organizace tím tak dávají najevo, že jim záleží na kvalitě poskytovaných služeb a spokojeném zákazníkovi. Rostoucí význam kvality poskytovaných služeb dokládají i čísla zapojených organizací, které prošly školením trenéra kvality. V současnosti je již 952 proškolených trenérů, kteří mohou usilovat o splnění podmínek certifikace svých organizací a rozšířit řady certifikovaných subjektů. 

Jubilejní organizací, která získala 100. certifikát, bylo Chodské regionální informační středisko Klenčí pod Čerchovem z Plzeňského kraje, jako 23. certifikované TIC v ČSKS, které úspěšně navázalo na Turistické informační centrum v Heřmanově Městci neboli první certifikovanou organizaci Českého systému kvality služeb. TIC tímto dokládají, že chtějí být kvalitní vstupní bránou do jednotlivých regionů a zdroj kvalitních informací o regionech pro své návštěvníky

Mezi dalšími zapojenými organizacemi do systému kvality jsou zejména cestovní kanceláře a agentury (10% certifikovaných) a své rostoucí zastoupení mají ubytovací a stravovací zařízení. Otevřenost systému však dokládá zapojení i dalších organizací jako je např. auto-moto sport, koupaliště, hrady a zámky, sportovní rybolov a další.

Filosofií systému ČSKS, zaštítěného MMR ve spolupráci s profesními asociacemi v odvětví cestovního ruchu, je poznání potřeb zákazníka a neustálé zlepšování kvality poskytovaných služeb v organizacích. Zapojeným organizacím systém umožňuje postupně získat odborné i praktické znalosti z oblasti řízení kvality ve službách a další odborné kompetence, které mohou využít při rozvoji svého podnikání.

Zapojené organizace na systému oceňují možnost podívat se na svoji práci z jiného úhlu. Názory certifikovaných subjektů si můžete přečíst níže:

„ČSKS nám umožnil podívat se na naši práci i z jiného úhlu a otevřel nám tak další prostor pro realizaci změn v kvalitě poskytovaných služeb.“

Vlastimil Suchánek,

ATC Merkur

„Certifikační proces nám pomohl stanovit si priority ve vztahu k návštěvníkům našeho turistického centra.“

Pavel Hlaváč

TIC Poděbrady

„Školení a následné zpracování procesů považujeme za velmi přínosné a pomohlo nám ujasnit si určité priority, cíl a nastavit si cestu k tomuto cíli.“

Martina Novobilská

RS „U Kateřiny“

Využijte možnosti bezplatného školení a následné certifikace a nenechte si ujet vlak kvality! Připojte se k nám na další pomyslné metě na cestě zvyšování kvality služeb cestovního ruchu v ČR. 

Certifikované organizace si můžete prohlédnout zde.

29.7.2014 13:29:10 - aktualizováno 29.7.2014 13:35:09 | přečteno 2481x | martina.koslikova
 
facebookRSS
Integrovaný operační programEvropský fond pro regionální rozvojMinisterstvo pro místní rozvoj
load